erdal Eminoğlu

Yaşama kalite katarak bugünden geleceğin tarihini hep birlikte yazalım

erdal Eminoğlu

1956 Alanya Doğumludur. Köy Enstitüsü bir eğitmen baba’nın oğludur.

Üniversite öncesi yaşamını Alanya’da geçiren Eminoğlu, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini girmiştir. 1976 - 1980 yıllarında sendikalarda uzman ve yönetici olarak çalışmıştır.

1981 yılından bu yana Fulya Lions Kulübü Geçmiş Dönem Başkanlarından Hürmüz Eminoğlu ile evli olup, kendisi gibi hukukçu olan 1 erkek ve Lion olan 2 kız evlada sahiptir.
Erdal Eminoğlu, mesleki yaşamında 38.yılını doldururken, Alanya ve İstanbul olmak üzere 2 danışmanlık şirketi ile yabancılara yönelik hizmet vermektedir.
“Meslek yaşamında, yabancılarla kurmuş olduğu ilişkilerde dil olarak İngilizceyi tercih etmektedir.”

“George Town Üniversitesi; Doğu Akdeniz Kültürleri Araştırma Vakfı bünyesinde 
Çeşitli belgesel yayınlarda danışman ve editör olarak yer almıştır.”

Tarih ve arkeoloji temelindeki belgesel yayınlarda danışman ve editör olarak yer alan Eminoğlu’nun son çalışmaları 700 yılı aşkın bir süreye rağmen ayakta kalan ‘’Alaaddin Keykubat Av Köşkü’’ nün restorasyonuna ilişkindir.

Konu odaklı farklı  lokasyonlarda, arkaik dönemden 20.yy kadarki tarihsel sürece ait, 20.yy’a ilişkin ve kültür sanat süreli yayınlar ağırlıklı 3 ayrı kütüphane oluşturmuştur.

Eski roma ve Helenistik dönem ağırlıklı 600 üzerinde parçadan oluşan arkeolojik bir koleksiyonun sahibi olan Eminoğlu, Alanya’da bir müzenin hazırlığına devam etmektedir.

Burhan Doğançay ve Abidin Dino’ya ait özel yerli ve yabancı sanatçılardın sanat eserlerininde bulunduğu bir koleksiyona sahiptir.

Eminoğlu kendi dünyasından bir adım dışarı uzaklaşabilmenin yolunu  Himalayalar’dan Machu- Pichu’ya pasifikten – pasifiğe, güneyde Antartika , Kuzey Kutbu 81 derece’ye kadar abartılı bir coğrafyayı kat etmekte bulmuştur.

Astek – Maya – Inka ve Uzakdoğu kültürleri ile ilgili görsel ve sosyolojik araştırmaları bulunmaktadır.